חזון, התמדה ונחישות בעולם העסקי

"האם תוכל לומר לי, בבקשה, איזו דרך עליי לבחור מכאן ?"


"זה תלוי רבות במקום אליו את רוצה להגיע," אמר החתול.
"לא אכפת לי כל כך – " אמרה אליס.
"אז לא משנה לאן תלכי," אמר החתול.
"כל עוד אני מגיעה למקום כלשהו, זאת אומרת" הוסיפה אליס בתור הסבר.
"הו, אין כל ספק שתגיעי לאנשהו," אמר החתול, "בתנאי שתלכי זמן ארוך מספיק."

לואיס קרול
מתוך הספר "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות" ]

שמי שרית אהוב בר לב, משפטנית בעלת רישיון כללי ופנסיונית. חיה ונושמת את ענף הביטוח ב-20 שנה האחרונות.

עד לפני עשור לערך, הייתי מנהלת שכירה מוערכת מאוד בענף הביטוח. ניהלתי מחלקה גדולה, תקציבי ענק, השתתפתי בכנסים מקצועיים והדרך לניהול בכיר הייתה ברורה. אבל משהו הרגיש לא שלם, פעלתי לפי תכניות עבודה מוגדרות של הארגון וידעתי לגזור מהן יעדים ולעמוד בהן. אבל הרגשתי שאין ביטוי אמתי לחזון האישי שלי ולמטרות העצמיות שלי.

להפתעת כל הסובבים אותי, החלטתי לצאת לדרך עצמאית ולהקים בשיתוף עם קרן, את "הנתיב סוכנות לביטוח". אני רק יכולה לומר שהרבה גבות "הורמו" באותה תקופה. אני לא אשכח שאחד המנהלים הבכירים שעבדתי אתו אמר לי "שרית, יש מיליון סוכני ביטוח, למה שיבואו אלייך?! חכי עוד קצת ותתקדמי יופי בארגון".

ידעתי שהדרך להצלחה לא תהיה קלה, אבל האמנתי שעם נחישות, רצון והתמדה אני אצליח בענק. לאחרונה שמעתי משפט שמאוד התחברתי אליו שאומר " להיות נחוש זה לא מובן מאילו, שכן רוב בני האדם מוכנים לנטוש את מטרותיהם ואת יעדיהם ולהיכנע לנוכח הסימן הראשון של התנגדות, קושי או תקלה".

במשך שבע שנים ראשונות של העסק חוויתי עליות וירידות בהתנהלות העסק. מתחנו את קצה גבול היכולת שלנו, כל פעם מחדש. במהלך השנתיים האחרונות נעזרנו באנשי מקצוע רבים שליוו אותנו בדרך. לשמחתי הרבה, היום, הנתיב סוכנות לבטוח היא בין סוכנויות הביטוח הרווחיות והמובילות בענף. אנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח ומכשירים את הדור החדש של סוכני העתיד. 

היום אני מבינה, שהערכים של נחישות והתמדה, שבהם האמנו ולפיהם פעלנו, הם אלה שעזרו לנו להצליח בגדול. ההגדרה של נחישות גורסת כי "אדם נחוש הוא אדם הפועל להשגת מטרה מבלי להיות מוטרד מהאפשרות של כישלון. אדם הממוקד בביצוע פעולה פרו-אקטיבית, שתלויה רק בו
בהחלטה שלו להניע את עצמו לעשות משהו".

הניסיון האישי שלי של הקמת ופיתוח הסוכנות, יצר אצלי תחושת שליחות אמיתית ורצון לסייע ולעזור לנשים שרוצות לבנות את העסק שלהן, הסוכנות שלהן להצלחה. פיתחתי שיטה ייעודית למנף את העסק ולפתח אותו, שיטה שמתבססת על עקרונות של נחישות, התמדה ופרואקטיביות.

 הייעוד שלי הוא להעביר לאחרות את הידע, הכלים, והניסיון שרכשתי, כדי שהן לא יחוו את אותם הקשיים שאני התמודדתי איתם. אומרים שחכם הוא זה שלומד מניסיון העבר ופיקח הוא זה שלומד מניסיונם של אחרים.

השליחות שלי היא לעזור לכן להיות פיקחיות יותר, לצמוח מהצלחות של אחרים ולהימנע מכישלונותיהם. לכן בניתי סדנא ייעודית שתלמד אתכם איך לעשות זאת ותיתן לכן את כל הכלים והמיומנויות הדרושות לכך.

 אני מאמינה גדולה שהניצחון מגיע לבסוף למי שהופך לו את הנחישות וההתמדה להרגל.

שלכן, שרית

יש לך שאלות?!

נגישות